Proč je důležité míti grafika. Dobrého grafika.

Realitní grafik, grafik retušér, grafik kreativec, filmový či divadelní grafik, herní grafik, 3D grafik, grafik ilustrátor, hlavně ne grafik amatér. Zkrátka a dobře, profese grafika, tedy umělce, tvořícího své dílo pomocí určité grafické techniky, může být opravdu pestrou paletou nejroztodivnějších produktů, projektů nebo služeb.


Jak ale poznat toho pravého? Zkontrolovat mu rastr a počet pixelů? Nebo zadat tři úkoly a čekat, jak to dopadne? Máte-li dostatek času, volného kapitálu a pravidelnou srdeční arytmii, jděte do toho. Vyhodnotíte-li ovšem, že tudy cesta nevede, pak vyhledejte zkušeného grafického hrdinu, jehož srdce má podobu vizualizačního jádra a bije v digitálním rytmu. Nezapomeňte ověřit jeho datovou kapacitu. A také by měl být formát; minimálně JPG nebo PNG.


Najděte si svého grafika a mějte s ním vztah. Pracovní vztah. Dlouhodobé partnerství založené na zastropovaném rozpočtu, fixních termínech a garantovaném počtu kvalitních a použitelných návrhů. Zkušený grafik prošel určitým profesním vývojem, vzdělává se a má o svém oboru přehled. Bude-li umět i naslouchat, rozvíjet společnou myšlenku, upozornit na případná technická nebo estetická úskalí a hlavně – splnit Vaše zadání, je velká pravděpodobnost, že to bude ten pravý.


-visureal-