Velký přehled nabízených půdorysů od Visureal

Mít na výběr je často lepší. Nejste svázaní jedinou možností a máte volné ruce pro volbu řešení, které vám poskytne kýžené vlastnosti a zbaví vás vašich problémů.


Nejinak je tomu v případě 2D a 3D vizualizací půdorysů. Je mnoho důvodů, proč neexistuje jen jedno unifikované řešení, které by bylo vhodné pro každého. Takový plánek nenajdete. Při výběru záleží na tom, kdo jste a jak by vám měla podle vašich představ vizualizace půdorysu pomoci.


Je rozdíl mezi realitním makléřem, který má za úkol rychle a zejména výhodně prodávat nemovitosti svých klientů a na druhé straně interiérovým designérem, kterého si zase jeho klienti cení pro schopnost navrhnout a zrealizovat atraktivní proměnu interiéru.


Proto vznikl tento článek. Měl by vám pomoci zorientovat se v našem sortimentu a usnadnit výběr produktu, který vám sedne.


2D Půdorys


Zde to všechno začalo. 2D půdorys byl prvním půdorysem vůbec a díky jeho jednoduchému designu zůstal oblíbeným. Stal se předlohou pro komplikovanější a propracovanější plánky, ale svými přednostmi si své publikum najde i dnes.

Na první pohled poskytne jasnou představu o velikostech a dispozicích konkrétní nemovitosti. Nedílnou součástí našich 2D půdorysů jsou i symboly základního vybavení domácnosti, jako jsou kuchyňská linka a umyvadlo.

Hodí se především pro inzerci nemovitostí určených k pronájmu nebo k prodejním kampaním s omezeným rozpočtem.


2D Barevný půdorys


Pokud od vizualizace očekáváte ještě zřetelnější odlišení jednotlivých místností a celkově srozumitelnější obraz celého nákresu, stačí do 2D půdorysu přidat barvy.

Půdorys se ihned stane atraktivnějším a mnohem snadněji zachytí pozornost potenciálních zájemců, kteří často bezmyšlenkovitě prohledávají realitní servery a jednoduchý černo-bílý nákres mohou lehce přehlédnout.


2D Vizualizace půdorysu


Stojíte na prahu mezi 2D a 3D půdorysem? Láká vás jednoduchost a lepší cenová dostupnost 2D půdorysu, ale neradi byste si nechali uniknout výhody a realistický vzhled 3D plánků?


2D vizualizace půdorysu je ve světě vizualizací dokonalým kompromisem. Zachovává si prostorovou srozumitelnost, barevné rozlišení a volitelné prvky vybavení domácnosti.


Půdorys je obohacený o textury podlah a nábytku. Navíc otevírá dveře k možnosti zvolit si libovolné prvky nábytku a dalšího vybavení dle vaší fantazie.


3D Půdorys


Dosud vám výše popsané typy půdorysů dovolovaly pouze pohyb ve dvou rozměrech. Po délce a šířce. Reálný svět ale vypadá poněkud jinak. My jsme zvyklí na trojrozměrný svět, kde máme volnost pohybovat se nejen dopředu a dozadu, ale přirozeně také nahoru a dolů.

3D půdorys je proto velkým krokem k realistickému a sympatičtějšímu zobrazení půdorysu. Dává svobodu ve smyslu nahlížet na objekt ze všech myslitelných úhlů, zvětšovat jej a oddalovat. Zkrátka vzbuzuje hravost a zájem.

A přesně to je žádoucí, pokud jste realitním makléřem. Ukořistit pozornost zájemců, vyvolat zalíbení a podnítit myšlenku na osobní návštěvu nemovitosti. Zbytek už je na vás.3D Půdorys HQ


Jak představit vizualizace nemovitosti doslova v tom nejlepším světle?


Stačí světlo přidat. Tak jednoduché to je. A také snížit stěny, vyhrát si se stíny a odrazy, a nakonec přidat libovolné dekorace, což jistě ocení interiéroví designéři.

To je 3D půdorys HQ. Tento půdorys má před ostatními opravdu velký náskok. Snížené stěny zlepšují prostorovou orientaci a celkovou srozumitelnost. Světla a stíny zase přidají pocit útulnosti a posunou váš inzerát nemovitosti daleko před ostatní.


Tak do kterého půdorysu jste se zakoukali vy?