top of page

4 důvody, proč je plánek půdorysu důležitý při prodeji nemovitosti

Musí existovat dobré vysvětlení, proč jsou některé inzeráty nemovitostí pro zájemce atraktivnější než ty ostatní.


Samozřejmě, důvodem mohou být velké prostory, zajímavá cena nebo lákavá lokalita. To vše jsou ale přirozeně aspekty, které se těžko mění. Nabízí se zvýraznit inzerát kvalitními fotografiemi nebo vyzývavým popiskem. Ovšem ani to už dnes vaši nabídku neučiní výjimečnou.


Mocný nástroj, kterým svou nabídku nemovitosti snadno a viditelně odlišíte, je 2D nebo 3D plánek půdorysu.


Představíme vám zásadní důvody, proč by takový plánek neměl chybět při prodeji vaší nemovitosti.


1. Inzerát nemovitosti lépe vynikne

Na portálech, kde můžete svou nemovitost na pár kliknutí zveřejnit, se to podobnými nabídkami jen hemží. Váš inzerát se tak může snadno mezi ostatními ztratit a zájemci začnou vaši nabídku přehlížet.


Zájemci totiž veškeré nabídky jen rychle skenují, než aby se podrobně zabývali každou inzercí zvlášť. Vaše nemovitost má limitně málo času, aby si ukradla pozornost potenciálního kupce a ten se u ní zastavil o pár vteřin déle. A tyto vteřiny mohou být rozhodující.


Podle studií dokáže plánek půdorysu vykreslující prostory pokojů, umístění oken, dveří nebo i nábytku zaujmout kupující natolik, že mu věnují o mnoho více času než ostatním nabídkám.
2. Zájemci získají lepší vizuální představu

Plánky půdorysu jsou oblíbené hlavně díky jejich schopnosti vizuálně přenést zájemce přímo do bytu či domu. Kupující má díky plánku možnost rychle odhadnout, zda nemovitost splňuje jeho nároky a přání.


Jak daleko je koupelna od ložnice? Je kuchyň oddělená od obývacího pokoje? Na tyto a další otázky získají zájemci okamžitou odpověď díky 2D nebo 3D plánku půdorysu. Ušetří si tak cestu a čas při osobní návštěvě nemovitosti, která může být nakonec úplně zbytečná.


3. Plánky půdorysu přitahují kupce

Za třetí důvod necháme mluvit čísla.

Podívejte se, co o 2D a 3D pláncích odhalily případové studie:
4. S profesionálním 2D nebo 3D plánkem bude vaše nabídka na úrovni

Přehledný a detailní plánek půdorysu bytu či domu vynese váš inzerát daleko před konkurenci. Zájemci si vás rychleji všimnou a díky plánku zjistí, zda je pro ně vaše nemovitost to pravé.


Plánek neslouží jen k vykreslení dispozic a prostoru. 2D nebo 3D vizualizace půdorysu je především známka dobré značky a také toho, že to s prodejem myslíte opravdu vážně a zájemce bude s vámi v dobrých rukou.


Právě jste odhalili klíčové důvody, proč je plánek půdorysu tolik důležitý při prodeji nemovitosti. Samozřejmě, jen vědět k samotnému úspěchu nestačí.


Abyste na trhu s vaší nemovitostí opravdu uspěli, je potřeba využít vše, co jste se v tomto článku naučili. Čím dříve to uděláte, tím dříve se stanete hvězdou realitního marketingu.
Comments


bottom of page